Titratory

Aparat do pomiaru zawartości wody metodą Karla & Fishera, model CA-310

Nowy CA-310 to wymienny wilgotnościomierz Karla Fischera, który można łatwo przełączyć z pomiaru kulometrycznego na pomiar wolumetryczny lub odwrotnie, po prostu zmieniając celki miareczkowe. Celki do miareczkowania można również podłączyć do 4 kanałów w celu jednoczesnych pomiarów.

Przyjazny dla użytkownika sterownik główny z 8,4-calowym ekranem dotykowym LCD umożliwia użytkownikom szybkie i łatwe kontrolowanie i dostęp do danych pomiarowych każdej komórki. Sterownik główny i mieszadło można podłączyć za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo (opcja) w celu przesyłania danych. Dolna granica zakresu pomiarowego to 5 μg H2O dla pomiaru kulometrycznego z dobrą powtarzalnością.

Dostępne są różne typy opcji:
Parowniki: VA-300 (nowe), VA-200, VA-210, VA-230, VA-121, VA-122, VG-200 i VA-236S
Opcje: czytnik kodów kreskowych do odczynnika Karla Fischera, bateria, przełącznik nożny, optyczny przełącznik startu, jednostka wymiany odczynników, drukarki termiczne itp.

Aparat do kulometrycznego pomiaru zawartości wody metodą Karla & Fishera, model CA-31

Model CA-31 wyposażony jest w duży, 5.7 calowy, kolorowy ekran LCD, umożliwiający łatwą intuicyjną kontrolę urządzenia oraz czytelne wyświetlanie wszystkich niezbędnych informacji zarówno w trakcie jak i po zakończonej analizie.

Do aparatu istnieje możliwość podłączenia licznych przystawek, umożliwiających pomiar w dowolnym rodzaju próbki, przykładowo: w roztworach, proszkach, granulkach, pastach, środkach smarujących, LPG i innych.

 

Złącze USB, w które wyposażone jest urządzenie, umożliwia opcjonalne podłączenie klawiatury dla osób preferujących ten sposób kontroli i wprowadzania parametrów analizy. Istnieje także możliwość podłączenia komputera oraz dzięki specjalnemu oprogramowaniu transferu danych z możliwością przechowywania danych oraz przygotowania raportów zawierających: wykresy titracji, parametry, formuły kalkulacyjne itd. w formatach Microsoft Word oraz Excel.

Model CA-31 posiada również bardzo ciekawą i przydatną funkcję, jaką jest możliwość podłączenia zewnętrznej baterii i przenoszenia urządzenia w specjalnej walizce, w dowolne miejsce, w celu przeprowadzenia pomiarów. Dodatkowym atutem jest jego niewielka waga (4,5 kg) oraz wymiary.

Wraz z urządzeniem istnieje możliwość zamówienia wszelkich niezbędnych odczynników Mitsubishi Aquamicron. Odczynniki te w połączeniu z CA-31 dają najwyższą jakość analiz.

Aparat do wolumetrycznego pomiaru zawartości wody metodą Karla & Fishera, model KF-31

KF-31 jest kompaktowym wilgotnościomierzem wolumetrycznym Karla Fischera. Hermetyczna, dwuczęściowa cela miareczkująca zapewnia prawie zerowy poziom wilgotności tła. KF-31 został zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi. Wprowadź wielkość próbki, naciśnij start i wstrzyknij próbkę; KF-31 robi resztę. Wynik jest wyświetlany na 22 cyfrowym wyświetlaczu LCD i drukowany za pomocą opcjonalnej mini-drukarki. Opróżnianie i uzupełnianie kuwety miareczkującej odbywa się poprzez proste naciśnięcie przycisku; wbudowany system dozowania i ewakuacji rozpuszczalników z łatwością radzi sobie z tym zadaniem. Idealny do pomiaru wilgotności na wyższym poziomie lub gdy wilgotnościomierz kulometryczny CA-31 Karla Fischera nie jest odpowiedni.

  • Analizuj 1 ppm – 100% Woda w szerokiej gamie matryc
  • Małe, kompaktowe i przenośne – 11″ (wysokość) x 7″ (głębokość) x 8″ (wysokość)
  • Mała powierzchnia użytkowa pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń na ławce
  • 2-liniowy, 20 cyfrowy wyświetlacz LCD
  • Bezpłomieniowa kuweta katodowa wymaga tylko jednego odczynnika
  • Przenośny zestaw akumulatorów i aluminiowa walizka (opcjonalnie)
facebook